تصویر نفس‌گیر طلوع در افق زمین از فضا

  • چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1392 ساعت 18:53
  • منتشرشده در عکس
  • خواندن 1382 دفعه

فرمانده ایستگاه بین المللی تصویر نفس گیری از نخستین نور طلوع آفتاب روی افق زمین گرفته و به زمین ارسال کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، این تصویر خیره کننده توسط کریس هدفیلد فضانورد کانادایی مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی ثبت شده است.
این تصویر برفراز جنوب غربی آمریکا گرفته شده و یکی از جدیدترین تصاویری است که وی به زمین ارسال کرده است.


آخرین تصویر کریس هدفیلد از ایستگاه بین المللی فضایی نشان دهنده جنوب شرقی آسیا پیش از طلوع است، وقتی که ماه هنوز در افق مشاهده می شود

هدفیلد که در حال حاضر فرمانده ایستگاه فضایی بین المللی است و به کرات تصاویر زیبایی که از فضا می گیرد را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده و این تصاویر طرفداران بسیاری به دست آورده است.
وی از تاریخ 21 دسامبر در ایستگاه بین المللی فضایی که با سرعت 8 کیلومتر در ثانیه در مدار زمین حرکت می کند، حضور دارد و اواخر این ماه به زمین باز می گردد.
مجموعه تصاویر زیبایی که وی از ایستگاه فضایی به زمین ارسال کرده بسیار متنوع است، نورهای درخشان سانفرانسیسکو و تشکیل ابرها روی آفریقا از جمله این تصاویر زیبا محسوب می شوند.
اما گفته می شود که آخرین تصویر وی از طلوع بهترین تصویری است که وی تاکنون از ایستگاه فضایی گرفته است.

تشکیل ابرها برفراز آفریقا یکی از تصاویر زیبای هدفیلد بوده است

این فضانورد همچنین از زمان حضور خود در ایستگاه فضایی ویدئوهای سرگرم کننده ای از چگونگی اصلاح، مسواک زدن و دست شستن در فضا تهیه کرده است.
صحرای بزرگ آفریقا یکی از نقاط مورد علاقه وی برای عکاسی است، وی اظهار داشت که همواره به قدری منتظر می ماند که خورشید درست بالای سر صحرای آفریقا قرار بگیرد تا بهترین عکس خود را تهیه کند.
وی در این رابطه می گوید: برای عکاسی مسابقه ای در کار نیست، باید صبور باشید تا مثل یک شکارچی بهترین لحظه را بدست آورید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تیتان

یک چند سالی است که سر به هوا شدیم و از بد حادثه به نجوم گرفتار

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh