رصد دنباله دار لاوجوی در فرهنگسرای بهمن

  • زارعی
  • چهارشنبه, 17 دی 1393 ساعت 20:16
  • منتشرشده در اخبارباشگاه
  • خواندن 1081 دفعه

به دلیل شرایط رصدی بسیار خوب برای دنباله دار لاوجوی، کانون نجوم زاوش در نظر دارد که در روز پنجشنبه 18 دی ماه، شامگاه رصدی ای را برای رصد این دنباله دار بسیار زیبا و درخشان برگزار نماید.

نباله دار لاوجوی

زمان برنامه ی شامگاه رصدی، از ساعت 18 تا ساعت 21 امروز (پنجشنبه 18 دیماه) می باشد.
از تمام علاقه مندان، مخصوصا اعضای کانون نجوم زاوش دعوت بعمل می آید که در این شامگاه رصدی شرکت نمایند.

رصد برای عموم مردم آزاد است./ مکان فرهنگسرای بهمن

نباله دار لاوجوی

دوستانی که نتوانستند در این رصد شرکت کنند می توانند خود را برای رصد دیگر لاوجوی در 8000 سال بعد آماده کنند. اگر موفق به مشاهده ی آن نشدید باید ۸۰۰۰ سال دیگر برای بازگشتش منتظر بمانید.

لاوجوی در مسیری جنوب به شمال حرکت می‌کند، یعنی تقریبا عمود بر استوای کیهانی، و این به آن معنی است که ساکنان شمالی زمین دید بهتری از آن خواهند‌ داشت.

دید سه بعدی از مسیر حرکت لاوجوی

لاوجوی در مسیری جنوب به شمال حرکت می‌کند، یعنی تقریبا عمود بر استوای کیهانی، و این به آن معنی است که ساکنان شمالی زمین دید بهتری از آن خواهند‌ داشت.

با احترام.

مسیر حرکت نباله دار لاوجوی

مسیر حرکت نباله دار لاوجوی

 

مسیر حرکت لاوجوی با دقت بیشتر جهت رصد

مسیر حرکت نباله دار لاوجوی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh