معرفی کتاب: آینده انسان

بیگ بنگ: در این کتاب، از تاریخ، چالش‌ها، و راه حل‌های بخردانه‌ای که پیش رو داریم، سخن خواهیم گفت. راه مخاطره آمیز است و فراز و نشیب‌هایی دارد، امّا چاره‌ای جز

این نیست.

نام اصلی: The future of humanity: terraforming Mars, interstellar travel, immortality
آینده انسان: زمینی کردن مریخ، سفر میان ستاره ای، جاودانگی، سرنوشت ما در فراسوی زمین
نوشته: میچیو کاکو
ترجمه: جمیل آریایی
ناشر: مازیار
موضوع: اختر فیزیک، آینده
سال انتشار: ۱۳۹۷
تعداد صفحه: ۳۳۶
قیمت: ۳۵۰۰۰ تومان

دانلود خلاصه کتاب

از لحظۀ واپسین انقراض در هفتاد و پنج هزار سال پیش، اجداد ما جسارت به خرج دادند و تمامی زمین را تحت سلطۀ خود در آوردند. امیدوارم که این کتاب گام های لازم برای برطرف ساختن موانعی را به ما نشان دهد که بی چون و چرا در آینده با آنها مواجه خواهیم شد. شاید سرنوشت ما این است که به مانند گونه‌های چند سیاره‌ای در آییم و در میان ستارگان زندگی کنیم.

تاریخ آدمی نشان می‌دهد که او بر آن است تا با هر ترفندی که شده نسل خود را در برابر حوادث طبیعی، چون زلزله‌ها و آتشفشانی‌های بالقوّه ویرانگر، اثرهای گلخانه‌ای، و . . . حفظ کند. دست‌آخر، چه خواسته باشیم چه نه، خورشید ستاره‌ای است که پس‌از گذشت نزدیک به چهار میلیارد سال، به اَبَرغولی تبدیل می‌شود و شعله‌های سوزان‌اش مدار زمین را فرا می‌گیرد، و هر جنبده‌ای را روی زمین خاکستر می‌کند.

استیون هاکینگ می‌گوید «تنها شانس نجات ما در بلندمدّت این است که در سیّاره‌ی زمین پنهان نمانیم، بلکـه خود را به فضا برسانیم . . . من که خوش‌بین هستم. هرگاه بتوانیم تا دو قرن آینده خود را از بلایای طبیعی و انسانی مصون بداریم، آنگاه که در فضا پراکنده شویم، گونه‌های ما ایمن خواهند ماند. همین‌که مستعمرات تازه‌ای برای خود دست و پا کنیم، آینده‌ی ما تضمین می‌شود.» ساکن شدن در فضا به تکنولوژی هوش مصنوعـی و محصول آن، روبات‌ها، و چه بسا تکنولوژی‌های بالاتر نیاز دارد، امّا چگونه؟ در این کتاب پای سخنان میچیو کاکو، استاد فیزیک نظری دانشگاه سیتی در شهر نیویورک، و نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروشی چون آینده‌ی ذهن، فیزیک آینده، و فیزیک ناممکن‌ها، جهان‌های موازی (همه از مجموعه‌ی کتاب‌های قلمرو علم، انتشارات مازیار) می‌نشینیم.

michio kaku

فهرست مطالب:

بخش ۱ : بدرود زمین

فصل ۱: تدارک پرواز

فصل ۲: عصر طلایی جدید سفرهای فضایی

فصل ۳: معدن کاری آسمان ها

فصل ۴: یا مرگ، یا مریخ

فصل ۵: مریخ: سیاره بوستان

فصل ۶: غول های گازی، دنباله دارها و فراسو

بخش ۲: سفر به ستارگان

فصل ۷: روبات ها در فضا

فصل ۸: ساختن کشتی فضایی

فصل ۹: کپلر و جهانی از سیارات

بخش ۳:

فصل ۱۰: جاودانگی

فصل ۱۱: ترا انسانیت و تکنولوژی

فصل ۱۲: در جستجوی حیات برون زمینی

فصل ۱۳: تمدن های پیشرفته

فصل ۱۴: ترک جهان هستی

خرید این کتاب بصورت پستی

سایت علمی بیگ بنگ: bigbangpage.com

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh