موقعیت لحظه‌ای تسلا رودستر ایلان ماسک را در فضا دنبال کنید

هفته‌ی گذشته ؛ موشکی که محموله‌ی آن تسلا رودستر قرمز خود ایلان ماسک بود. این خودرو تسلا رودستر که روی موشک «فالکن هوی» (Falcon Heavy) به فضا پرتاب شده بود، تصویری زنده به مدت چند ساعت از خود به زمین فرستاد؛ تصاویری که دیدی جذاب از فضا و زمین به ما دادند.

این خودرو در ابتدا قرار بود به نزدیکی مریخ برود، ولی در حال حاضر ظاهرا به . به لطف یک وب‌سایت جدید، می‌توانیم موقعیت لحظه‌ای تسلا رودستر را در فضا ببینیم.
این سایت با استفاده از اطلاعاتی دقیق که ناسا از موقعیت تسلا رودستر منتشر کرده، ساخته شده است.

این وب‌سایت که Whereisroadster.com نام دارد، توسط مهندسی ساخته شده است که می‌گوید علاقه‌ی زیادی به فضا دارد. «بن پیرسن» (Ben Pearson) می‌گوید که افراد در اینترنت سوال‌های زیادی درباره‌ی موقعیت تسلا رودستر در فضا می‌پرسیدند و او تصمیم گرفته تا وب‌سایتی برای پاسخ به این سوال بسازد.

بر اساس اطلاعاتی که روی این وب‌سایت نوشته شده است۷ در حال حاضر تسلا رودستر ایلان ماسک بیش از ۳ میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد.

این سایت با استفاده از اطلاعاتی دقیق که ناسا از موقعیت تسلا رودستر منتشر کرده، ساخته شده است.

تسلا رودستر به مسیر خود در فضا ادامه خواهد دارد و احتمالا با زمین، زهره یا خورشید برخورد خواهد کرد، البته ده میلیون سال دیگر.

منبع:

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh