skyQ link wifi adapter

  • پنج شنبه, 04 مهر 1392 ساعت 10:54
  • منتشرشده در معرفي
  • خواندن 1670 دفعه

قطعه که در بالا نمایش داده شده است وسیله ای است که به شما کمک میکند مقر یا تلسکوپ سلسترون خود را از راه دور و با استفاده از iPAD یا iphone خود و حتی کامپیوتر شخصی خود کنترل کنید.

این قطعه که جدیدا توسط شرکت سلسترون روانه بازار شده است به کنترلر های nexremote سلسترون سازگاری دارد و از طریق ارتباط wifi به تلفن همراه یا رایانه یا تبلت شما وصل میشود. نرم افزاری بنام skyQ sky screen که نمایی پلانتاریوم مانند دارد و برروی تبلت یا گوشی شما نصب میشود به شما کمک میکند تا تلسکوپ خود را کنترل کنید
یکی از مهمترین کاربردهای این قطعه تسهیل امر aligning مقر یا هم همخط سازی آن است. شما با انتخاب ستاره ای که در پلانتاریوم انتخاب میکنید تلسکوپ را در یافتن آن با تبلت خود کمک میکنید.

با انتخاب جرم در نرم افزار، تلسکوپ نیز به سمت جرم در آسمان روانه میشود.
تصور کنید که هم زمانی تلسکوپ شما درحال یافتن جرم موردنظر است شما در حال بررسی ان جرم در تبلت خود هستید.
لذت بخش است.
این قطعه نیازی به باتری نیز ندارد و انرژی خود را از کنترلر دستی مقر دریافت میکند

منبع: celestron.com

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تیتان

یک چند سالی است که سر به هوا شدیم و از بد حادثه به نجوم گرفتار

محتوای بیشتر در این بخش: کمربند GTR »

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh