کمربند GTR

  • جمعه, 30 فروردين 1392 ساعت 22:29
  • منتشرشده در معرفي
  • خواندن 1801 دفعه

کمربند GTR به لوله تلسکوپ های غیر دابسونی این امکان را می دهد که بر روی پایه های دابسونی نصب شود. زمانی که GTR بر لوله تلسکوپ بسته می شود با بستن دو پیچ در محل اتصال دو طرف آن را به لوله محکم می کند. لایه محافظ نرمی که سطح داخلی GTR را پوشانده است مانع صدمه دیدن لوله تلسکوپ می شود هنگامی که GTR بر لوله تلسکوپ نصب شده است آن را روی پایه قرار میدهیم.

با استفاده از این ابزار می توان لوله تلسکوپ هایی که پایه های سنگین دارند مانند لوله های تلسکوپ های الکترونیکی و یا لوله های موجود در رصدخانه را بر روی پایه دابسونی جمینی نصب کرد و به راحتی آنها را جابجا نمود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تیتان

یک چند سالی است که سر به هوا شدیم و از بد حادثه به نجوم گرفتار

محتوای بیشتر در این بخش: « skyQ link wifi adapter کیف حمل پایه تاشو »

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh