گزارش رویت هلال شامگاهی ماه صفر

  • محمد حسین حمیدیان
  • جمعه, 18 بهمن 1387 ساعت 11:06
  • منتشرشده در رصدهلال
  • خواندن 1748 دفعه
امروز سه شنبه مورخ 8/11/1387 هجری شمسی و 30 محرم 1430 هجری قمری اعضایی چند از باشگاه نجوم زاوش دست به رویت هلال شامگاهی ماه صفر زدند.
اسامی رصدگران:علیرضا ولی یاری سوینی- امیر نیکخو- یاسر شاهپوری نژاد- شایان شریف پور- محمد حسین حمیدیان

ابزار رصدی: دوربین دو چشمی 50*15
نتیجه: هلال شامگاهی ماه صفر رویت گردید.

.


لطفا برای دیدن بقیه عکسها روی ادامه مطلب کلیک کنید.شاد باشید
محمد حسین حمیدیان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « تولد ماه نو

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh