محمد حسین حمیدیان

مشحصات فردی  

اطلاعات تکميلي

• مشخصات اعضا

• نام خانوادگی: حمیدیان
  • نام: محمدحسین
  • عکس: عکس
  • متولد: دوشنبه, 06 اسفند 1369
  • ساکن: تهران
  • وضعیت فعالیت در کانون

• وضعیت فعالیت: عضو فعال
  • نوع عضویت: عضو هیات موسس, عضو هیات مدیره, مدرس
  • تاريخ عضويت: شنبه, 06 اسفند 1384
  • رزومه نجومی

• رصد اجرام مسیه: M1, M2, M3, M4, M5, M6
  • حضور در شب های رصدی: ده نمک 5 مرتبه قصر بهرام 7 مرتبه کهک مرنجاب الموت دامغان رقابت رصدی صوفی
  • صورت فلکی مورد علاقه: جبار، عقرب
  • سیاره مورد علاقه: زحل، زمین
  • لینک ارتباطی

• تلفن: شماره موبایل: تلفن ثابت: تلفن محل کار:
  • تماس در شبکه های اجتماعی: ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید وبلاگ: www.mhhamidian.blogfa.com
  • علایق شخصی

• تفریحات و سرگرمی: ورزش: فیلم: کتاب:
  • رزومه:

• کسب مقام نخست استان تهران در دومین و سومین دوره مسابقه سراسری نجوم در سال 1386 و 1387
    • کسب رتبه 1 در رصد خانه زعفرانیه در چهارمین مسابقه سراسری نجوم در سال1388
    • میزبانی سومین المپیاد جهانی نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
    • همکار مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
    • حضور در سومین رقابت رصدی صوفی
    • مدیر انجمن دانش و فناوری موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در سال 1389
    • مدرس نجوم در مدارس تهران
    • همکاری با موسسات آموزش نجوم

ورزش

• جودو
    • شنا
    • کوهنوردی

من در یک جمله

پیام ضروری

• حرمت اعتبار خود را هرگز در میدان مقایسه خود با دیگران مشکن.
      (نانسی سیمس)
    • خود را دوست بدارید و کمک کنید دیگران نیز خود را دوست داشته باشند.(محمود معظمی)
    • هر کجا هستم باشم ، آسمان مال من است
      پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین مال من است

اطلاعات اضافی

• علاقه مند به روانشناسی ، پزشکی ، خبرنگاری ، بازیگری ، موسیقی ، ماورالطبیعه و ادبیات
    • پیانو و کیبورد کار میکنم
    • دانشجوی رشته ی مهندسی کشاورزی دانشگاه تهران

جمله مورد علاقه

• بهترین دستور زندگی این است که انسان اعتماد به نفس داشته باشد و در پرتو سعی و جدیت به مقام و منزلتی برسد. (میکل آنژ)
    • فاتحان به زمین می افتند اما بر زمین نمیمانند و در امتداد صعود بلند خویش ، جان سخت و پر توان معنای ناخوش سقوط را منکوب میکنند. (نانسی سیمس)

موجیم و وصل ما ، از خود بریدن است

ساحل بهانه ایست ، رفتن رسیدن است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
تیتان

یک چند سالی است که سر به هوا شدیم و از بد حادثه به نجوم گرفتار

محتوای بیشتر در این بخش: « علیرضا ولی یاری سوینی

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری