تصویری از باران شهابهای برساووشی از ایستگاه فضایی

یکی از فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی در شبهای 21 و 22 مرداد تصویری دیدنی از باران شهابهای برساووشی از فضا گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، گاهی اوقات عکاسان تنها زمانی می توانند یک لحظه جادویی را در قاب تصویر خود جاودانه کنند که در زمان مناسب و مکان مناسب قرار داشته باشند.

بنابراین، شاید اگر شما هم یک فضانورد ناسا بودید و همانند "ران گاران" در ایستگاه فضایی زندگی می کردید می توانستید در لحظه مناسب این تصویر را از عبور یک شهاب در شبهای باران شهابی برساووشی تهیه کنید.

این عکس را "ران گاران" شنبه شب گذشته در طول آتش بازی سالانه برساووشی ها از پنجره ایستگاه فضایی بین المللی گرفته است.

براساس گزارش دیلی میل، شهابهای برساووشی تکه هایی از دم ستاره دنباله دار "سوئیفت- تاتل" هستند که هنگام عبور از اتمسفر زمین می سوزند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تیتان

یک چند سالی است که سر به هوا شدیم و از بد حادثه به نجوم گرفتار

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh