حضور کانون نجوم زاوش در ویژه برنامه جشن رمضان 94 در فرهنگسرای بهمن

حضور کانون نجوم زاوش در  ویژه برنامه جشن رمضان 94 در فرهنگسرای بهمن

 

هر شب تا پایان ماه مبارک ساعت 22 الی 24

کانون نجوم زاوش دراین برنامه شامگاه رصدی برگزار کرده و در این برنامه رصدی اقدام به رصد ماه و سیارات واجرام دیگر نموده است ودر صورت ابری بودن آسمان ساخت مدل های ساعت آفتابی کاغذی را در برنامه خود قرار داده است.

  1. رصد سیارات و ماه
  2. کارگاه ساخت مدل های ساعت آفتابی کاغذی
  3. پرسش و پاسخ نجومی

هر شب تعدادی از اعضاء زاوش نیز در این برنامه حضور دارند .

به امید دیدار علاقه مندان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ولی یاری

از اهالی سر به هوای نجوم زاوش

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh