ویژه برنامه شب یوری

ویژه برنامه  شب یوری
گرامیداشت  اولین سفر انسان به فضا
کانون نجوم زاوش فرهنگسرای بهمن با همکاری شهر داری تهران برگزار میکند ...
پنج شنبه 28 فروردین 1393
ساعت 17:30 الی 20
مکان اجرای برنامه: بوستان بزرگ ولایت
عناوین  ویژه برنامه شب یوری :
رصد آسمان شب ، گفتگوی نجومی ، پخش اسلاید ها و فیلم های نجومی ، ساخت ساعت آفتابی ونقاشی برای کودکان و نوجوانان

 

شب یوری چیست؟

 

شب یوری جشنی جهانی برای بزرگداشت گذشته، حال و آینده بشریت در فضا است. گردهمایی های شب یوری در سراسر جهان در یادبود 12 آوریل1961 ، روزی که اولین فضانورد یوری گاگارین اولین پرواز فضایی شرنشین دار را انجام داد، و 12 آوریل 1981، اولین پرواز شاتل فضایی ناسا، برگزار می شود.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ولی یاری

از اهالی سر به هوای نجوم زاوش

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh