بلو اوریجین یک موشک دیگر را به فضا فرستاد و فرود آورد

بلو اوریجین یک موشک دیگر را به فضا فرستاد و فرود آورد

شرکت بلو اوریجین (Blue Origin) که در حوزه حمل و نقل فضایی فعال است دوباره پرتاب موشک را از سر گرفته است.

این شرکت یک پرتاب و فرود موفق دیگر را با موشک توریستی New Shepard تجربه کرده است. این موشک زیرمداری از مرکز شرکت در تگزاس پرتاب شد تا اولین آزمایش بزرگ بلو اوریجین در یک سال اخیر اتفاق بیفتد. این شرکت فضایی سال ۲۰۱۷ را در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار آرام و بدون ‌سر و صدا دنبال کرد. بلو اوریجین در سال ۲۰۱۵ موفق شد اولین شرکتی شود که یک موشک را پس از پرتاب به فضا به شکل عمودی فرود آورد. این شرکت امسال با آزمایش مورد بحث قصد دارد به ساخت موشک نهایی که واقعا قرار است از طریق آن مسافران و توریست‌ها را به فضا بفرستد نزدیک‌تر شود.

باب اسمیت مدیر عامل بلو اوریجین اعلام کرده این سفر که در آن توریست‌ها به فضا فرستاده خواهند شد در اوایل سال ۲۰۱۹ اولین مسافران را منتقل خواهد کرد. این در حالی است که هنوز قیمت بلیت‌های این سفر فضایی مشخص نیست.

منبع:


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh