دو نگاه متفاوت از زمین

  • چهارشنبه, 20 آذر 1392 ساعت 20:55
  • منتشرشده در عکس
  • خواندن 2596 دفعه

حتمأ خبر دارید که هفته گذشته سفینه فضایی کاسینی از کنار سیاره زحل این عکس به یاد ماندنی از زمین را گرفت، اما در همان روز سفینه فضایی مسنجر که بدور سیاره عطارد (نزدیکترین سیاره به خورشید) در گردش است، یک عکس از زمین و ماه گرفت. در این تصویر سمت چپ، زمین یا همان مروارید آبی کم رنگ زیر حلقه های سیاره زحل دیده می شود. اما تصویر سمت راست زمین و همدم اش ماه را از فاصله سیاره عطارد نشان می دهد. در تصویر سفینه فضایی مسنجر زمین (چپ) و ماه (راست) در بازتاب نور خورشید درخشان تر دیده می شوند. این عکس را هفته گذشته مسنجر برای جستجوی اقمار کوچک سیارات درونی منظومه شمسی گرفت که خیلی کم نور و ضعیف دیده می شوند. در همان روز افراد زیادی در گوشه و کنار زمین تصاویر زیادی از سیاره زحل را گرفتند.

http://kabulsky.com/uploads/201307/news691.jpg


برای دیدن تصویر بزرگتر اینجا را کلیک کنید.

منبع: کابل اسکای

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تیتان

یک چند سالی است که سر به هوا شدیم و از بد حادثه به نجوم گرفتار

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh