گزارش رصد هلال در روز ماه رمضان 1432

رصد هلال در روز  ماه رمضان 1432- سال 1390 هجری شمسی

طبق قرار برای رصد این ماه دو روز یکشنبه و دوشنبه (9و 10 مرداد 90) در فرهنگسرای بهمن برنامه رصد هلال در روز برگزار گردید. اگرچه می دانستیم که  احتمال رویت هلال ماه در روز یکشنبه حتی با وسیله در تهران بسیار مشکل و احتمالا ناممکن است با اینحال رصد هلال در این روز برگزار گردید که همانطور که انتظار میر فت نتیجه ای هم در بر نداشت. برای رصد هلال در این روز ساعت 12 ظهر رصد شروع شد و تا هنگام غروب خورشید ادامه داشت.

 

از آنجا که احتمال رویت هلال در روز دوشنبه بالا بود لذا رصد در روز دوشنبه از ساعت 6 بعد از ظهر رد بالای برج رصدی فرهنگسرا برگزار گردید. که بعد از حدود یک ساعت چشممان به جمال هلال ماه مبارک رمضان روشن گردید. همچنین چند عکس یادگاری نیز از این برنامه گرفته شد که در ادامه 2 عکس آن را قرار داده ام. گزارش رسمی این رصد هلال بزودی توسط آقای ولیاری در سایت قرار داده خواهد شد.

 

برج رصدی فرهنگسرای بهمن- رصد هلال رمضان 1432

 

هلال رمضان 1432 با یک هواپیما اضافه

به امید آسمانی پرستاره

تیتان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تیتان

یک چند سالی است که سر به هوا شدیم و از بد حادثه به نجوم گرفتار

نظر دادن

کانون نجوم زاوش در یک نگاه

  باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

دبیر کانون نجوم زاوش

علیرضا ولیاری

فعالیت های کانون

از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

علیرضا  ولی یاری

yon.ir/zavosh