معرفی برگزیدگان مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین

برندگان سومین دوره مسابقه طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین معرفی شدند.


به گزارش خبرنگار مهر، با برگزاری آزمون های پروازی سومین دوره مسابقه طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین و اعلام نتایج مربوط به عملکرد تیم های راه یافته به این مرحله مراسم اختتامیه و جوایز تیم های برتر امروز دوشنبه 16 اردیبهشت ماه برگزار شد.
دکتر سیدمحمد باقر ملائک دبیر کمیته علمی این مسابقات و عضو هیات علمی دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی شریف در مراسم اختتامیه این مسابقات اظهار داشت: این مسابقات که از تیرماه سال گذشته و با حضور 96 تیم از 24 استان کشور آغاز شد شامل چهار مرحله ارائه پروپوزال، اجرای طرح و ساخت، پیش آزمون و آزمون های پروازی بوده که در نهایت 16 تیم مجوز حضور در مرحله نهایی را کسب کردند.
وی با بیان اینکه آزمون های پروازی این دوره از مسابقات روزهای 24 و 25 فروردین ماه در فرودگاه آزادی در شهرستان آبیک قزوین برگزار شد 12 تیم موفق شدند با آماده سازی پرنده خود، آن را به پرواز درآورند، افزود: برای انجام ماموریت مسابقه، تیم ها باید پرنده خود را در حداقل دو ارتفاع ثابت از سطح زمین که هر کدام دلخواه بوده ولی به فاصله 3 هزار پا از یکدیگر هستند برای مدت 120 دقیقه پرواز داده و علاوه بر حفظ شعاع کمتر از 500 متر، از سطح زمین زیر خود فیلم برداری و به ایستگاهی در فاصله 1500 متری از منطقه پرواز ارسال می کردند.
دکتر ملائک گفت: پس از ارزیابی و بررسی عملکرد تیم ها، نهایتا تیم شبح از دانشگاه شهید چمران اهواز به مقام اول دست یافت و تیم آفر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و تیم متین از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به ترتیب حائز رتبه دوم و سوم شدند.
دبیر کمیته علمی مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین با بیان اینکه تیم های دانشگاه آزاد در این مسابقات فعالتر بوده اند، تصریح کرد: نیازمند سرمایه گذاری و حمایت از بخش خصوصی در این حوزه هستیم.
به گزارش مهر، سومین دوره مسابقه طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین توسط پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف، ستاد توسعه فناوری هوافضا و سازمان صنایع هوایی برگزار شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تیتان

یک چند سالی است که سر به هوا شدیم و از بد حادثه به نجوم گرفتار

نظر دادن

  کانون نجوم زاوش در یک نگاه

    باشگاه نجوم کانون علوم در فرهنگسرای بهمن از سال 1379 با تشکیل کلاسهای آموزشی در دوره های مقدماتی و متوسطه برای گروههای سِنّی مختلف شروع به کار نمود. فعالیت رشته نجوم از همان سال 1379 به دبیری آقای مهندس عتیقی شروع شد و از ابتدای نیمه دوم سال 1381 با فراخوانی دوباره اعضاء، باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال 1381 با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسمیت بیشتری یافت، و بیش ازگذشته با جدیت تمام به برنامه های نجومی پرداخت. چنانچه تا کنون 23 نشست علمی در زمینه های مختلف علم نجوم برگزارکرده است.   از سال  1384هم باشگاه نجوم به دبیری بنده مرحله جدیدی را شروع کرده است. و اکنون یکی ازفعالترین باشگاههاست. اما در این بین با برگزیدن اهدافی  بر آنست که روح جستجوگری در افرادعلاقه مند به نجوم اغناء شود و مسیر زندگی عادی تنوع بیشتری یابد.  

  دبیر کانون نجوم زاوش

  علیرضا ولیاری

  فعالیت های کانون

  از جمله خدماتی که در کانون نجوم زاوش ارائه می گردد،می توان به جلسات هفتگی اشاره نمود که روز یکشنبه هر هفته برگزارمیگردد. و برگزاری نشستهای علمی رصد رویدادهای نجومی "کسوف،گذر سیارات..." اجرای شب های رصدی برگزارنمودن شامگاه های رصدی رصد هلالهای ماه های قمری بر روی برج نجومی و...   

  علیرضا  ولی یاری

  yon.ir/zavosh